Firmamız

23 Ekim 1990 tarihinde Türkiye'nin ilk yerli Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri üreticisi olarak İngiliz Amec plc ve Palmet A.Ş tarafından kurulmuş bulunan FLOPAL Teknik Yapı Endüstri ve Tic. A.Ş yabancı ortaklı bir kurum olarak faaliyetine başlamıştır. AMEC grubunun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri üretimi konusunda 25 yıllık tecrübe ve teknolojisini ülkemize transfer etmiştir. FLOPAL bu tecrübe ve teknolojiyi yerli işgücünü kullanarak 600.000 panel / yıl kapasiteli makinalardan oluşan fabrikayı yurdumuza kazandırmıştır.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemlerinde, 1991 yılında ilk ve tek yerli üretim yapan firma olarak FLOPAL , seri üretim , hızlı teslimat olanaklarına sahip Bolu tesislerimizde hammadde girişi , mamul / yarı mamul çıkışı esnasında gerekli olan her türlü çağdaş , uluslararası kalite kontrol sistemleri ile donatılmıştır. "Toplam Kalite" yi kendine hedef seçen FLOPAL , müşterilerine yalnızca kaliteli ürünler sunmakla kalmayıp , bunun yanında tasarım , imalat , teslimat ve bakım hizmetlerinde de kaliteyi en ön planda tutmaktadır. DENCO Ltd.'in Avrupa Pazarında edindiği deneyimleri ve FLOPAL TEKNİK YAPI A.Ş.'nin 30 yılı aşkın sürede gerçekleştirdiği uygulamalar , FLOPAL 'i müşterileri için güvenilir bir üretici ve iş arkadaşı konumuna getirmiştir. Ayrıca Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri üretiminde ISO 9001 'i alan ilk firma olarak FLOPAL sektörde kazandığı haklı liderliğini büyüterek çalışmalarına devam etmektedir.


Vizyonumuz & Misyonumuz

Günümüz modern teknolojisi ile yapılan binalarda ve teknik mekanlarda yükseltilmiş döşeme sistemlerinin geniş ürün gamı ile en önemli yapı malzemelerinden biri olduğuna inanıyoruz ve Flopal olarak en kaliteli, en uygun maliyetli ve en hızlı bir şekilde müşterilemize çözüm sunabilmek için 30 yılı aşkın tecrübemizin verdiği deneyim ile çalışıyouz. FLOPAL TEKNİK YAPI A.Ş.’nin yürütme sorumluluğuna sahip yönetimi, işletmenin Vizyonunu şu şekilde belirlemiştir:

 • Koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlayarak, ürün kalitemizi geliştirmek,
 • Çalışanlarımızın sürekli katılımını sağlamak, kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve eğitim seviyelerini yükseltmek,
 • Ürünümüzün teknik performans ve imalat özelliklerini Avrupa standardı çerçevesinde geliştirmek, imalat fire maliyetlerini en aza indirgemek,
 • Taşeronlarımız ile etkin bir iletişim kurarak, ürün kalitesini arttırmak için katılımı en üst seviyede sağlamak,
 • Kurulan Kalite Yönetim Sistemi’nin etkinliğinin sürekli gelişimini sağlamak,
 • Ülke ekonomisine ve yurtiçi istihdama katkıda bulunmak,
 • Yaptıklarımızla ve başarılarımızla gurur duymak.

Kalite Sistemimiz

1994 yılından itibare ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ni, Bolu OSB'deki üretim tesislerimizde ve İstanbul'daki merkez ofisimizde başarı ile uygulamaktayız. Bunun yanında 2004 yılından itibaren geçerli olan TS EN 12825 Yükseltimiş Döşeme Standardı'na uygun olarak üretim, sevkiyat ve uygulama yapmaktayız. Söz konusu standardın ön gördüğü belgelere sahip olarak ürünlerimizi ulusal ve uluslararası standartlara göre üretiyoruz. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında aşağıda test ve muayeneler periyodik olarak Bolu OSB üretim biriminde gerçekleştirilmektedir:

 • Hammadde giriş muayene (Incoming Inspection)
 • Yarı mamül muayene ve testleri
 • Bitmiş ürün muayene ve testleri
 • Üretim esnasında herbir sürecin Random Quality Inspection felsefesinde incelenmesi
 • DÖFİ(Düzenleyici ve Önleyici Faaliyetler) faaliyetleri
 • Müşteri ve Taşeronlardan gelen geri bildirimlere göre ÜRGE ve ARGE faaliyetleri